Für Kandidaten

Aktuelle Stellenangebote in Deutschland

Bei der Rekrutierung von Mitarbeitern werden wir von der Firma time2work GmbH aus Opole unterstützt.
Aktuelle Stellenangebote finden Sie unter:
www.time2work.pl

FAQ

Jak przebiega proces rekrutacji? Gdzie znajdę oferty pracy w Niemczech?
Pierwszy krok, od którego zaczynamy proces rekrutacji to wizyta na naszej stronie tam zapraszamy wszystkich poszukujących pracy w Niemczech. Następnie ścieżki są dwie i to kandydaci decydują, którą wybiorą.

  • Możesz wybrać ofertę pracy w Niemczech, która spełnia Twoje oczekiwania i klikając na przycisk Aplikuj z time2work zgłosić się do rekrutującej dla nas polskiej agencji pracy – time2work sp. z o.o., w odpowiedzi nasz rekruter skontaktuje się z Tobą by przedstawić ofertę pracy, odpowiedzieć na pytania i przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną.
  • Druga ścieżka zakłada, że napiszesz do nas mail (biuro@workinde.com), zatelefonujesz (+48 573 839 884), wtedy porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach, omówimy aktualne możliwości zatrudnienia i opowiemy o tym dlaczego warto dołączyć do grupy osób, które z nami znalazły pracę w Niemczech.

Nie ma potrzeby byś na etapie rekrutacji przyjeżdżał do biura, które ją prowadzi, choć oczywiście, zawsze możesz to zrobić. 🙂 Cały proces przeprowadzimy telefonicznie, przygotujemy Twój profil zawodowy, a następnie przekażemy go pracodawcy. Gdy uzyskamy pozytywną odpowiedź ustalimy szczegóły Twojego przejazdu do Niemiec, a na miejscu z naszym koordynatorem podpiszesz dwujęzyczną umowę i udasz się na miejsce zakwaterowania.

Na jak długo mogę podjąć pracę w Niemczech?
Jako firma z siedzibą na terenie Niemiec oferujemy niemiecką umowę o pracę wraz z pełnym pakietem socjalnym. Pierwsza umowa o pracę zostanie podpisana na okres 6 miesięcy z okresem próbnym wynoszącym 3 miesiące. Po upływie tego czasu oferujemy przedłużenie współpracy na niezmiennych warunkach.
Jakie dokumenty powinienem zabrać ze sobą?

Jeśli wyjeżdżacie Państwo do Niemiec po raz pierwszy niezbędne będzie zabranie dokumentów takich jak :

  • aktualny dowód osobisty,
  • prawo jazdy,
  • numer konta bankowego (walutowego) – numer konta, SWIFT, nazwa banku oraz właściciela konta.

Jeśli decydują się Państwo na wyjazd po raz kolejny należy pamiętać o dokumentach, które już Państwo posiadacie ze względu na wcześniejszą pracę na terenie Niemiec, są to:

  • Numer identyfikacji podatkowej (Steuer-Identifikationsnummer, inaczej Steuer ID) – przydzielany indywidualnie i automatycznie wraz z zameldowaniem. Gdzie możecie go Państwo odnaleźć? W dokumentach od urzędu numer ten ma 10 lub 11 cyfr i jest zapisany w formacie 12/123/12345 lub 123/123/12345.
  • Numer ubezpieczenia społecznego (Sozialversicherungsnummer) – unikalny numer wydawany przez niemiecki zakład emerytalny.
  • Karta ubezpieczenia zdrowotnego (Krankenkassekarte) – posiadanie aktywnej karty jest niezbędne aby mieć dostęp do świadczeń lekarskich, możemy kontynuować Państwa ubezpieczenie w obecnej Krankenkasse.
Jak klasa podatkowa wpływa na wysokość wynagrodzenia netto?
W Niemczech na stawkę netto składa się wiele indywidualnych czynników, które uniemożliwiają precyzyjne podanie kwoty wynagrodzenia jakie pracownik otrzyma „na rękę”. Precyzyjne i ostateczne określenie stawki ma miejsce w momencie podpisania umowy, dlatego też w naszych ofertach pracy podajemy dokładną stawkę brutto.

Klasy podatkowej nie można wybrać, jest przydzielana z góry na podstawie sytuacji rodzinnej, zameldowania na terenie Niemiec lub jego braku i kilku innych czynników. Osoby wyjeżdżające pierwszy raz do Niemiec nie posiadają numeru podatkowego w związku z tym z tym automatycznie otrzymują 6 klasę podatkową. Po złożeniu wniosku do urzędu klasa ta w określonych sytuacjach może zostać zmieniona.

Numer podatkowy zostaje nadany tylko jeden raz podczas całego pobytu w Niemczech, jest stały.

Co zyskuję wybierając jedną z ofert pracy w Niemczech od Work In DE?
Odpowiedź na to pytanie zaczniemy od najważniejszego zapewnienia potwierdzonego dokumentami – działamy legalnie – zaczynając od rejestracji w Niemieckim Bundesagentur für arbeit do przynależności do ściśle określonego układu taryfowego regulującego pracę.

Dlaczego to dla Ciebie ważne? W Niemczech, pozytywne uzyskanie certyfikatu agencji pracy oznacza, że spełniono szereg wymagań stawianych przez niemieckie prawo, które wymaga między innymi weryfikacji całego procesu zatrudnienia.

O naszej wartości świadczy także rzetelność – zarówno w przedstawieniu opisu oferty jak i jej warunków finansowych – jeżeli w ofercie znajdziesz informację o stawce, to nie będzie ona niższa, uczciwie, przedstawiamy też warunki płatności za najem nieruchomości i jeżeli dotyczy także pozostałych benefitów lub opłat. Warunki mogą się zmienić, ale wyłącznie na korzyść kandydata.

Zawsze uzyskasz od nas odpowiedź na swoje pytania, nie krępuj się ich zadać. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi pracodawcami, także Twoja opinia może wpłynąć na dalszą współpracę, gdyż w Twoim imieniu możemy wystąpić przed firmą w której pracę będziesz wykonywał/wykonujesz.
Podczas całego procesu rekrutacji, a także zatrudnienia kontaktujemy się z kandydatem w języku polskim. Na miejscu pracy kandydaci zyskują opiekę koordynatora, jego pomoc w realizacji formalności urzędowych w Niemczech (ubezpieczenie zdrowotne, meldunek, nadanie numeru ID, otwarcie konta bankowego).

By zapewnić najlepsze warunki realizacji procesu rekrutacji powierzyliśmy go polskiej firmie – time2work (agencja pracy zarejestrowana w KRAZ), współpraca ta zaowocowała dodatkowym benefitem w postaci 50% rabatu na rozliczenie podatku i uzyskanie świadczenia kindergeld poprzez: rozliczpodatekonline.pl to dodatkowe pieniądze, które w określonych sytuacjach możesz zyskać.

Pozostaje nam tylko zapytać… co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Co jeśli na miejscu okaże się, że oferta pracy w Niemczech nie spełnia moich oczekiwań ?
W trakcie rekrutacji nasz rekruter odpowie na Twoje pytania, przedstawi warunki zatrudnienia, a także pomoże Ci wybrać ofertę odpowiednią do Twoich kompetencji. Nasza skuteczność to 98%, jeżeli oferta pracy, w ramach której Cię zatrudniliśmy, z jakichś względów, nie spełnia Twoich oczekiwań, nie ma problemu. Posiadamy wiele ofert pracy w związku z tym proponujemy Ci zmianę miejsca zatrudnienia. Jednocześnie Twoja opinia, pozwoli nam na jeszcze skuteczniejsze działanie w przyszłości.
Jak i gdzie mogę się ubezpieczyć pracując w Niemczech?
Nasi koordynatorzy pomagają we wszystkich formalnościach dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego oraz socjalnego, w związku z tym pracownicy są ubezpieczeni od pierwszego dnia pracy. Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego ze zdjęciem pracownik otrzymuje kartę ubezpieczeniową, po okazaniu której może skorzystać z pomocy lekarza na terenie Niemiec.

Warto pamiętać, że agencje wpisane do niemieckiego rejestru pracy są zobowiązane do przestrzegania z góry wytyczonych zasad, dlatego mogą być Państwo spokojni o kwestie formalne.

W jaki sposób przekazywane będzie wynagrodzenie jeśli nie posiadam niemieckiego konta bankowego ?
Należne wynagrodzenie może być przelewane na konto walutowe w Polsce. Nasz koordynator pomoże Ci załatwić wszelkie formalności z zameldowaniem na terenie Niemiec, po którym można otworzyć konto w dowolnym niemieckim banku.
Jakie są koszty zakwaterowania? Co jeśli nie posiadam środków na ich pokrycie?
Oferujemy pracę na terenie całych Niemiec, nie możemy więc precyzyjnie określić jakie będą koszty zakwaterowania, jednak w każdej ofercie podajemy informację o maksymalnym koszcie jaki będzie ponosił pracownik. Każdy pracownik korzysta z dofinansowania zakwaterowania, dzięki czemu, nie ponosi całkowitych kosztów najmu pokoju/mieszkania.
Nasi pracownicy mają zagwarantowany nocleg od pierwszego dnia po przyjeździe na miejsce pracy. Jeżeli z różnych względów nie posiadają środków na jego opłacenie nasza agencja pokryje koszty zakwaterowania „z góry”, a przy pierwszym miesięcznym rozliczeniu wynagrodzenia środki te zostaną potrącone z należnej pracownikowi wypłaty.